שינוי דיירים​

כאשר רוכשים דירה  מקבלן, לא משנה כמה טוב תוכנן הבניין, או כמה יפה תכנית המכר, בדרך כלל הדיירים ירצו לעשות בה שינויים ושדרוגים.

הדיירים ירצו למקם נקודות חשמל במיקומים מסוימים, להזיז ולהוסיף נקודות מים... וכמובן לשדרג אלמנטים שונים כמו ריצוף הדירה, אמבטיה, כיורים, ברזים, מטבח, צבע הקירות ועוד.

 

בעת ביצוע משא ומתן עם הקבלן ניתן להבטיח ולוודא שתקבלו שינויים ושדרוגים כסטנדרט או במחיר שייקבע מראש. כך תצאו מורווחים ותנצלו את כל זכויותיכם באמצעות מיקוח נכון. בדרך זו תוכלו לראות כמה שינויים אתם רוצים בדירה באמת, כמה הם עולים, לתכנן את הדירה באופן פרקטי שמתאים לכם, ולא להיות מופתעים מהמחירים שיציע לכם הקבלן אם תדרשו שדרוגים לאחר קבלת הדירה.וודאו מה נותן לכם הקבלן כסטנדרט, והיכן הוא בא לקראתכם.

 

זכרו שנקודות חשמל ומים, שיכולות לבוא כסטנדרט, יעלו לכם אחר כך סכום נוסף כשתצטרכו להתקין שקעים וברזים. תכנון חכם ונכון יאפשר לכם לנצל את הצעותיו של הקבלן באופן מיטבי. זכרו שיש תוספות לדירה שנראות מובנות מאליהן אבל הן אינן כלולות כסטנדרט בתכנית הקבלן ולפעמים גם לא כשדרוג. אמבט אקרילי, מקלחון, תאורה, מזגן...

אלה אמנם לא ממש רהיטים אבל לרוב הם לא באחריותו של הקבלן ויכולים לחסל לכם את התקציב בלי שבכלל תשימו לב.שינויי דיירים מסוימים מוגדרים אצל קבלנים כשדרוג, ביניהם שינויים במטבח, ריצוף שונה ממה שנקבע כסטנדרט, או צביעת הקירות.

 

קבלנים רבים אינם רוצים להתעסק בפרויקט ברגע שהדירות הועברו לדיירים ולכן מסרבים לשדרוגים, או מציעים עליהם מחירים גבוהים במיוחד. לכן, אם אתם מתכננים לשנות את צבע הקירות למשל, מה שנראה כמעט מובן מאליו, חשוב שתוודאו עם הקבלן שהוא מאפשר זאת. במידה ולא תסכמו מראש, יכול מאוד להיות שתצטרכו לבצע את הצביעה או שדרוגים אחרים באופן עצמאי, מה שיהיה יותר יקר ויותר מסובך.

 

קיימים שינויי דיירים שנראים לדייר כבקשות פשוטות, אך הקבלן אומר שאינן אפשריות או קשות לביצוע. לדייר קשה לקבל זאת ונראה כאילו לקבלן פשוט אין כוח או רצון להתעסק בנושא, או שהוא מנסה להתנער מהעבודה. במקרים מסוימים זה בהחלט כך, ובעיקר אם הדירה כבר נמכרה. אך במקרים רבים הסברי הקבלן אינם שקריים.

 

שינויי דיירים בנושא החשמל לדוגמא צריכים להיעשות במסגרת המערכת שהותקנה בבניין, ותלויים בדעתו של חשמלאי מקצועי מטעם הקבלן.

כדי להימנע מסירובים לבצע שינויים בדירה, שוב, יש לתאם הכל מראש מול הקבלן. יש לסכם כמה שיותר מוקדם את כל השינויים והשדרוגים שתרצו בדירה. קל יותר לבצע את השינויים לפני יציקת התקרה, כך הקבלן לא צריך להתעסק עם שבירת קירות שכבר נבנו, וסגירתם מחדש.

גם אם הקבלן יסכים לבצע לכם את השינויים הם יעלו לכם יותר, ככל שתאחרו לבקש אותם.

החברה המובילה במתן שרותים בתחום המקרקעין.

מדידות וסקרים, הכנת תשריטים דיגיטלים,הקמת ספר נכסים,היתרי בנייה ועוד